Quantcast
Channel: itBox24 » Rendszer
Viewing all articles
Browse latest Browse all 4

VMware Rendszer

$
0
0

Ahogy írtam ez előző cikk végén most következik az új gép mélyreható vizsgálata mely legegyszerűbb módja, hogy az összeállított hardverelemeket egyesével bemutatom, hogy mégis miből lesz egy ilyen nagy teljesítményű gép.

Nem voltam annyira hardverhiányban így nem sok új alkatrészt kellett vásárolnom, hisz sok régi elemet az új gépben is fel tudtam használni. Ezért többek között a számítógépház a Processzorhűtő a tápegység és a már meglévő háttértároló eszközök maradtak a konfigurációban.

Az új rendszer egyik legfontosabb része az alaplap ezért bármennyire is költséges mindig is ez adja a gép alapját, és ha itt hibázunk, akkor már hiába veszünk másból jobbat akkor sem az elvárásainknak megfelelően fog teljesíteni. Ezért a régi trendet követve most sem mertem váltani és egy új alaplapgyártó termékét megvenni ezért végülis egy Asus P5Q Deluxe alaplap került a gépbe.
Mely fontosabb funkciói között az Intel P45-ös chipset-jét az akár 1600MHz-es FSB-t és a maximum 1200MHz-es DDR2-es memóriákat támogató négy foglalatot említeném meg. Nagyon jól tudtam, hogy ez az alaplap valójában egy tipikus hajtsuk túl a gépet felhasználóknak szánt változat és ezért is választottam őt mivel legtöbb esetben az efféle alkotóelemek sokkal stabilabbak hisz minden alkotórészük képes a gyorsabb üzemet fogadni azonban a normál felhasználás mellett ez inkább a rendelkezésre állási időket képes nagyon megnyújtani és időkben képes megmutatkozni.

A következő fontos alkotóelem a Processzorválasztás volt és a régi Prescott P4-es rendszerű CPU-t felváltotta egy modern szintén Intel által gyártott duplamagos E8500 típusszámú Core2Duo mely normál felhasználása mellett 3,16GHz-en üzemel 1333MHz-es FSB sebesség mellett viszonylag alacsony fogyasztás 60-70Watt környékén és 6MB L2 gyorsítótárat tartalmaz. Hő kibocsátása komolyabb terhelés mellett könnyedén kezelhető alacsony fordulatszámon is jellemzően 1500 fordulatú ventilátorsebességgel. A Processzor hűtéséről egy Zalman CNPS9500-as szép kékesen világító LED-el ellátott modern rézlamellás hűtési rendszer gondoskodik mely az alaplap túlságosan is telített alkatrészei mellett is jól érzi magát és nagyon gyorsan nagyon kényelmesen elhelyezkedett új helyén.

Következő elhagyhatatlan fontos alkotóelem következett a memória. Elképzeléseimben az szerepelt még fél évvel ezelőtt mikor az ötlet felvetődött bennem, hogy veszek egy 2GB-os DDR2-es modult, és ha lesz keret a további fejlesztésre, akkor ezt kibővítem. Azonban véletlenül összetalálkoztam az Amerikai illetőségű GeIL új memóriacsomagjaival mely esetében nem volt kérdéses, hogy őt fogom választani. A beszerzése nem is volt nehéz és viszonylag elfogadható áron hozzájutottam ezekhez a 2GB-os modulokhoz melyek 5-5-5-15 memóriaciklussal rendelkeznek. Mely modulok különlegessége már a csomagolásnál kezdődött és a következő meglepetés akkor ért, amikor kicsomagoltam és megláttam a 4 darab egyenként 2GB-os Fekete Sárkány modult. Hisz a GeIL Black Dragon sorozat egyik jeles termékvonal ezért a modulok memóriaegységei sem szokványos módon mutatják meg nagy GeIL logóval díszített arcukat. Azonban ezt mind semmi hisz a következő váratlan meglepetés akkor ért, amikor a gépet beüzemeltem és még nem volt rajt az oldalpanel és megláttam, hogy valami pirosan világít. Nem a szeme káprázott, hanem a modulokon középen elhelyezett aranyszínű sárkányfej szimbólum szemei díszelegtek piros színben.

A következő lényegében fontos szereplő a Videó kártya volt mely esetében első gondolatomban egy egyszerű viszonylag olcsó kártya szerepelt azonban a gép eddigi tudását alapul véve inkább választottam egy drágább 2 DVI kimenettel rendelkező változatot. Valahogy mindig is úgy állítottam össze a gépeket, hogy az alaplap és a videó kártya lehetőleg egy gyártótól legyen ezért a videó kártya szintén egy Asus kissé csicsás külsőgrafikával megáldott nVidia grafikus maggal megáldott EN9600GT kártya lett. Mely 675MHz-en ketyeg és 512MB GDDR3 memóriával van felszerelve és DirectX 10 támogatással is rendelkezik.

Ezzel lényegében készen is állt a konfiguráció a működésre azonban tanulva előző hibáimból most végre elszántam magam, hogy a már meglévő merevlemezektől függetlenül egy kifejezetten csak és kizárólag az Operációs rendszer futtatására hivatott Western Digital Raptor mely különlegessége nem az, hogy csupán 36GB rendelkezésre állási helyet biztosít, hanem az, hogy 10K sebességgel pörögnek a lemezek. Ez lényegében abban játszik fontos szerepet, hogy mégiscsak az Operációs rendszer a legfontosabb hisz ő az alap ezért a gyorsaság itt fontos szempont lehet.

Persze a már meglévő lemezeket is jobbnak láttam, ha kicserélem ezért helyettük kettő 750GB-os Samsung merevlemez került melyek csak simán semmilyen Raid üzemmódban nem működnek egyelőre. Azonban amint az erre fordítható költségvetés megengedi és ez a gép elkezdi munkáját egy szerverteremben azonnal bővülni fog a helyet kapott merevlemezek száma az adatbiztonság érdekében Raid5 funkcióval megspékelve.

Persze nem hagyhattam most el a már nagyon sokszor emlegetett Monitorok megrendelését sem hisz a régi szintén Samsung azonban katódsugárcsöves monitor a méreteitől eltekintve kissé helyhez kötött munkát kíván még a most jelenlévő monitoroknak ilyen problémájuk nincs és mégiscsak egy nagyon fontos szempont a digitális DVI jel melyet a videó kártyánál említettem, hogy kettő. Épp ezért volt fontos, hogy 2 DVI kimenet legyen, mivel 2 monitort kell ellátnia a videó kártyának fejenként 1680×1050-es felbontásban a SyncMaster 2232BW monitorokon.

Összesítés képen tehát a konfiguráció ennyibe került:
Asus P5Q Deluxe: 34.900 Ft
Intel Core2Duo E8500: 33.900 Ft
GeIL Black Dragon 8GB: 35.900 Ft
Asus EN9600GT: 37.900 Ft
Western Digital Raptor 36GB: 21.900 Ft
2X Samsung 750GB: 47.800 Ft
2X Samsung SyncMaster 2232BW: 89.900 Ft


Viewing all articles
Browse latest Browse all 4

Latest Images

Trending Articles